יום ראשון, 11 בדצמבר 2011

MORE VRP - Variance

שלום רב,

לאחרונה הוזמנתי לבית מייקרוסופט להרצות בנוגע ליכולות החדשות ב- SQL Server 2012.
בהפסקה ניגש אליי DBA ושאל אותי בנוגע לבעיה שמאוד מוכרת לנו מנהלי בסיסי הנתונים : במהלך העבודה השוטפת אנו מנהלי בסיסי הנתונים ניתקלים במקרים בהם אנו צריכים לשנות משהו בבסיס הנתונים (בהגדרות של השרת, SQL Server העלאות גרסה, עדכונים, שדרוגים וכו'...) ולא תמיד אנו יודעים האם שיפרנו את הביצועים או לא...
כמו-כן, יש מקרים ש"פתאום" יש לנו גריעה בביצועים וכמובן שכל הצוות ישר עונה שהוא לא שינה כלום... ואנו לא יודעים מה השתנה מאז אתמול שהכל היה תקין...
הדגשתי ל- DBA חשוב שגם ידע שזה שהמשתמשים שלו לא מתלוננים לאחר הפעילות - זה לא אומר שהם מרוצים! בהחלט יכול להיות שהם פשוט התאיישו מביצועי בסיס הנתונים...
אז עניתי ל-DBA שכמובן שאפשר לאסוף מדדים ע"י ה- prefmon ושאר ה- DMV ... אך מה נעשה כאשר נרצה לעשות הסבה מאורקל ל- SQL Server ? או מה נעשה כאשר לא הספקנו לאסוף את המדדים לפני השינוי? או שלא אספנו את המדד הנכון?

בעיה..? אז זהו שלא!

כידוע יש את ה- MORE VRP (שגילוי נאות מדובר בפתרון מבית וראסיטי , אך מה לעשות שמדובר בכלי טוב שיכול לחסוך לנו מנהלי בסיסי הנתונים הרבה זמן וכסף...).
ב- MORE VRP מלבד היתו פתרון לניהול משאבי בסיסי הנתונים בזמן אמת (http://www.morevrp.com/) אשר הוא שווה כמה פוסטים בפני עצמו... יש בו גם את המנגנון המעולה : Variance.
בעזרת ממשק הגרפי והידידותי של מודול ה- Variance אפשר להשוות בין מסדי נתונים שונים בתקופות זמן שונות!
ה- Variance מגיע עם מגוון של כלים אנליטיים כל זאת כדי להצביע לנו על הדמיון והשוני בין הסביבות ולזהות את הסיבות לפערים ואת השפעתם על הביצועים.
המודול מאפשר ניתוח השוואתי מתוחכם של הנתונים שנאספו במאגר על פי מגוון של פרמטרים שונים.

לסיכום,
תמו להם הימים בהם היינו מבצעים שינוי בבסיס הנתונים והיינו מחכים לטלפונים של המשתמשים על מנת לקבל מהם פידבק...
מהיום ניתן להשוות את הביצועים בין תאריכים וסביבות באופן מדוייק ומהיר!
לפרטים נוספים אודות המודול: http://www.morevrp.com/products/modules/18-product-modules/analytics-modules/33-varianceבהצלחה.

http://blogs.microsoft.co.il/blogs/itaib/archive/2011/12/11/more-vrp-variance.aspx
הוסף רשומת תגובה